logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop
Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
E-SHOP
<<  19/25 >>

Dámske lyže

6.10.2014 12:53 | lyzovacka.eu

Ak hovoríme o lyžiach, potom väčšinou vo všeobecnej rovine. Kategória dámskych lyží má už vyše 10 rokov na trhu svoje stabilné miesto. V zásade by sme však mohli povedať, že dámske lyže sú odlišné svojim vzhľadom. Aj laik tak veľmi rýchlo rozozná tento rozdiel, ktorý sa prejavuje vo farebnom prevedení a vzore, ktorý je na lyžiach použitý. Dámy si všeobecne oveľa viac „potrpia“ na svojom vzhľade a preto viac dbajú na outfit, v tomto prípade ho tvoria aj lyže. Nie je to však len o vzhľade. Je to aj o vlastnostiach, ktoré lyže poskytujú lyžiarke.

Na začiatku je výber

Žena nedisponuje takou silou (existujú samozrejme i výnimky) preto sú pre ňu vhodnejšie lyže mäkšie a ľahko točivé. Lyže kategórie Lady Carver sú väčšinou univerzálkou s rádiusom v rozmedzí cca. 12 - 15 m. Ak by ste sa obzerali po dámskych lyžiach, tak prvým krokom bude výber konkrétneho druhu lyží. Treba si pred zodpovedať zopár otázok napr. aká ste lyžiarka, kde sa chodíte lyžovať (upravené/neupravené svahy) a ako sa lyžujete (carving s dlhými oblúkmi, carving s krátkymi oblúkmi, fun carving). Poznáme však lyže aj pre akési „vyšantenie“ a zábavu. Takýmito lyžami sú napríklad freestyle lyže na skoky a akrobaciu alebo freeride, ktoré sú určené často na neupravený, respektíve príliš neudržiavaný svah. Naši odborný predajcovia Vám v našej kamennej predajni ochotne poradia aké lyže si zvoliť aby ste si lyžovanie maximálne vychutnali.

 

 

 

 

 

A čo ďalej?

Ak už ste si vybrali niektorý z druhov lyží, ktoré sú v ponuke, pokračujte už výberom ich špecifických vlastností. Sú dva základné atribúty, ktoré musíte poznať a tým sú Vaše fyzické parametre, ako je výška a pri niektorých druhoch aj váha a taktiež sú to aj Vaše skúsenosti, ktoré ste doteraz nazbierali. Tu by ste sa nikdy nemali preceňovať a radšej si vybrať lyže, ktoré skutočne „sedia“ k Vašim skúsenostiam. Taktiež si však dajte pozor na to, aby ste si nevybrali lyže, ktoré budú určené pre začiatočníkov a Vy sa už pokojne môžete radiť medzi pokročilé. Takéto lyže, či chcete alebo nie, Vás budú brzdiť a časom uvidíte, že budete nespokojné s ich výberom. Výberu lyží bez ohľadu na konkrétny typ a druh venujte dostatočnú pozornosť, aby ste si vybrali skutočne také, ktoré splnia Vaše predstavy a bude sa Vám v nich dobre lyžovať. Iba tak si tento zimný šport naplno vychutnáte a budete si ho užívať.

 


 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  19/25 >>


Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap


Copyright © 2016 - www.lyzovacka.eu - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap - Tvorba eshopov odSúbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam