logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby
JARNÉ LYŽOBRANIE ZĽAVY 30% - 90% AKCIA TRVÁ UŽ IBA
<<  10/37 >>

Dámske lyže

Je vôbec nejaký rozdiel medzi lyžami pre dámy a pánov, alebo sú všetky unisex? Nuž teda, existujú lyže vhodné pre obe pohlavia, ale tiež také, ktoré sú svojim vzhľadom a vlastnosťami lepšie prispôsobené napríklad ženám. Kategória dámskych lyží má na trhu svoje stabilné miesto už viac ako 10 rokov. Dámy totiž potrebujú zladiť svoj outfit i na svahu, preto musia mať obchodníci s lyžiarskymi potrebami v ponuke na výber daný produkt vždy vo viacerých farbách a vzoroch. Farebné prevedenie a vzory je vlastne presne to, čo už na prvý pohľad odlišuje dámske lyže od ostatných. Okrem dizajnu sú však rozdiely aj v ich samotnej konštrukcii vrátane ináč umiestneného viazania.

ženské lyže

Na začiatku je výber

Ženy zväčša nemajú takú silu ako muži, preto im obvykle viac vyhovujú lyže s ľahším a mäkším jadrom, ktoré navyše ľahko točia. Ovládanie lyží a zatáčanie je o to jednoduchšie, čím je lyža viac krojená, respektíve má menší rádius. Väčšina lyží kategórie Lady Carver je univerzálna s rádiusom v rozpätí približne 12 - 15 m. Poďme však poporiadku. Pred kúpou dámskych lyží si najskôr ujasnite, na akej úrovni sú Vaše lyžiarske schopnosti, či uprednostňujete upravené alebo neupravené svahy a akým štýlom jazdíte (carving s dlhými oblúkmi, carving s krátkymi oblúkmi, fun carving). Podľa toho sa pri výbere zameriate už iba na konkrétny druh lyží. A možno by ste chceli vyskúšať niečo nové a zábavné, v tom prípade sú freestyle lyže na predvádzanie rôznych akrobatických kúskov, alebo freeride lyže určené na neudržiavaný svah vo voľnej prírode pre Vás skutočné terno.

A čo ďalej?

Dámske lyžePo výbere konkrétneho druhu lyží nasleduje selekcia na základe Vašich fyzických parametrov. Podstatnými atribútmi sú telesná výška, prípadne aj hmotnosť. Od nich závisí napríklad to, akú dĺžku či tvrdosť lyží zvoliť, aby sa Vám lyžovalo čo najlepšie. Nemenej významné sú však i Vaše lyžiarske skúsenosti, pričom by ste sa nemali preceňovať ani podceňovať. Ak ste pokročilejšia lyžiarka, lyže pre začiatočníkov by Vás zbytočne brzdili a v konečnom dôsledku by ste s nimi spokojná nebola. Platí to aj naopak, ak nie ste v lyžovaní suverénka, nevhodné lyže Vás môžu znechutiť, prípadne od lyžovania nadobro odradiť, čo by bola veľká škoda. Skrátka, je veľmi dôležité, aby Vám lyže sadli ako uliate, preto treba ich výberu venovať náležitú pozornosť s ohľadom na všetky vyššie spomenuté kritéria. Len tak si tento krásny zimný šport – lyžovanie – užijete skutočne naplno a bezpečne.

S vhodnými lyžami Vám najlepšie poradia ochotní odborní predajcovia v našej kamennej predajni. Pokojne a s dôverou sa na nich obráťte, pretože najdôležitejšie je, aby sa Vaše očakávania ohľadom jazdných vlastností, bezpečia a komfortu lyží naplnili. Pomôžu Vám tiež s výberom ostatných lyžiarskych komponentov a doplnkov, bez ktorých sa na lyžovačke zaobídete len ťažko.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  10/37 >>

Poradňa
Dostupnosť
Vynulovať filter
X


© Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam