logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby
JARNÉ LYŽOBRANIE ZĽAVY 30% - 90% AKCIA TRVÁ UŽ IBA
<<  8/37 >>

Detské lyžiarske oblečenie

Bez kvalitného lyžiarskeho oblečenia riskujete, že si počas lyžovačky privodíte chorobu. To isté platí samozrejme aj pre deti. Ak sa spotia, alebo lyžujú s odhalenými krížami, je prechladnutie či zápal močových ciest takmer istý. Práve preto je detské lyžiarske oblečenie navrhnuté tak, aby chránilo pred chladom, no zároveň bolo vzdušné a pohodlné. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo by malo byť súčasťou šatníka každého malého lyžiara.

Detské oblečenie

Oblečenie pre deti

Detské lyžiarske oblečenieV prvom rade sa deti nerady nechávajú obmedzovať v pohybe! A treba na to myslieť tiež pri výbere vhodného oblečenia na lyžovačku. Bundy, kombinézy a otepľovačky sú samé o sebe zväčša dosť hrubé, a keďže sú pod nimi aj ďalšie vrstvy odevu, nečudujme sa deťom, že sa v nich často cítia stiesnene. Skúste im dopriať v oblečení čo najväčší komfort, nech je čas strávený na svahu pre nich ozajstným pôžitkom. Existujú v podstate dva typy lyžiarskeho oblečenia pre deti.

Prvou možnosťou je detský lyžiarsky overal. Ten zahalí Vašu ratolesť od hlavy až po päty, je ušitý vcelku a väčšinou má kapucňu. Preto s výnimkou tváre a dolnej časti rúk prakticky nehrozia odkryté miesta na tele. Takisto vietor a chlad majú pri jednoliatom odeve menšiu šancu prenikať smerom dovnútra. Overal je vhodnejší pre mladšie deti a okrem toho, že sa nevyhŕňa, má oproti bunde aj ďalšiu výhodu. Dieťa si ho nevie tak ľahko rozopnúť, čím sa opäť zabráni prílišnému odhaleniu a následnej chorobe. Zvlášť ak by sa spotilo, je pri náhlom návale studeného vzduchu riziko prechladnutia vyššie. Kým niekto – vrátane rodičov i detí – overaly zbožňuje, iný si na ne musí zvykať a niekto si nezvykne vôbec.

Druhú možnosť predstavuje dvojdielna kombinácia lyžiarskej bundy a lyžiarskych nohavíc. Táto alternatíva k overalu je zároveň vhodná najmä pre deti, ktoré sú už staršie. Bundy i nohavice sa dajú veľkosťou do určitej miery prispôsobiť rastúcej detskej postave – napríklad rozstrihnutím farebnej nite I-Grow, čím sa predĺžia rukávy a manžety, alebo pomocou trakov. Oblečenie má navyše rôzne vrecká a kapsy, poskytujúce dostatok priestoru pre kľúče, mobily a iné dôležité predmety, bez ktorých sa veľkáči jednoducho nezaobídu.

Pri lyžiarskom outdoorovom oblečení hrajú dôležitú úlohu materiály, z ktorých sú veci vyrobené. Pri výrobe sa naukladajú na seba a spoja minimálne dva druhy tkanín. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam zabezpečujú spolu pocit sucha a tepla, pričom bundy, nohavice a overaly nemusia byť ani zďaleka hrubé a neforemné. Materiál z vonkajšej strany zabraňuje v prípade dažďa a snehu prenikaniu vlhkosti k telu. Druhým materiálom, ktorý sa nachádza z vnútornej strany ako podšívka, je väčšinou látka neprepúšťajúca chlad z vonkajšieho okolia s výbornými termoizolačnými vlastnosťami.

Termooblečenie

Najspodnejšiu vrstvu lyžiarskeho odevu, teda tú, ktorá je priamo na tele lyžiara, tvorí vo väčšine prípadov termooblečenie. Na rozdiel od klasickej bavlnenej spodnej bielizne má lepšie termoregulačné vlastnosti a odvádza vlhkosť smerom od tela. Pri väčšej fyzickej námahe tak nemáte šancu byť mokrý, a to ani v prípade, ak by sa vonku náhle oteplilo. Tým, že sa pot nedrží na tele, ostávate v suchu, nie je Vám zima a teda ste viac chránený i pred prechladnutím.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  8/37 >>

Poradňa
Dostupnosť
Vynulovať filter
X


© Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam