logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop
Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
E-SHOP
<<  13/25 >>

Detské lyžiarske oblečenie

27.9.2014 11:00 | lyzovacka.eu

Bez oblečenia by ste sa určite nelyžovali. Ani Vy, ani Vaše deti. Podceňovať lyžiarske oblečenie sa nemusí vôbec vyplatiť najmä vtedy, ak ste o čosi viac náchylný na zimu a chlad. Ak odchádzate na lyžovačku, mali by ste zvážiť primerané oblečenie pre Vás aj deti. Práve detské lyžiarske oblečenie je témou, ktorou sa tento článok bude zaoberať.

 

Oblečenie pre deti 

Komfort a pohodlie. To sú vlastnosti, ktoré vyžadujú títo malí lyžiari. Ak im ich chcete splniť, mali by ste tomu prispôsobiť predovšetkým oblečenie, pretože to majú na sebe počas celej lyžovačky a počas celého pobytu na svahu. Ak by ste si mohli vybrať, čo rozhodne môžete, určite si vyberiete skôr oblečenie, ktoré Vás v lyžovaní a vo všetkých pohyboch neobmedzuje. Ak sme práve pri vlastnosti – neobmedzuje, treba spomenúť, že existujú dva typy lyžiarskeho oblečenia pre deti. Prvý typ – detský lyžiarsky overal mnohí považujú práve za istým spôsobom obmedzujúci pre dieťa, keďže je spojený „od hlavy až k päte“. Takýto overal však nemusí obmedzovať každé dieťa. Niektoré si naň veľmi rýchlo zvyknú a aj pre mnohých rodičov je práve overal veľmi vhodnou voľbou, ako dieťa uchrániť od chladu. Keďže je dieťa komplexne oblečené bez rozdelenia na bundu a nohavice, existuje len veľmi minimálna šanca, že by nachladlo. Klasickú bundu si môže kedykoľvek veľmi ľahko rozopnúť alebo inak si toto oblečenie upraviť, čím sa môže dostať studený vzduch pod všetky vrstvy oblečenia až na telo. Vtedy dochádza k prechladnutiu.

Druhá možnosť či alternatíva, ako sme už uviedli, je v podobe lyžiarskej bundy a lyžiarskych nohavíc, ktoré sú určené pre najmenších. Bundy aj nohavice pre deti sú plne prispôsobené výške ich postáv a taktiež aj ich potrebám. Vynikajú predovšetkým prítomnosťou rôznych odkladacích vreciek, do ktorých si môžu uložiť všetky svoje viac či menej potrebné veci, ktoré chcú mať pri sebe.

Dôležitý je predovšetkým materiál, z ktorého sa tieto bundy a nohavice vyrábajú. V zásade existujú vždy minimálne dva typy materiálov, ktoré sú použité na výrobu. Prvým z nich je materiál, ktorý sa nachádza z vonkajšej strany. Tento zabraňuje prenikaniu vlhkosti pod bundu a tak zostáva telo neustále suché. Druhým materiálom je práve ten, ktorý zasa zabraňuje prenikaniu chladu. Tento materiál cítime, pretože je to spodná vrstva bundy.

 

Termooblečenie

Ak sme spomínali spodnú vrstvu oblečenia, potom rozhodne musíme spomenúť aj termooblečenie, ktoré ju často tvorí. To má skvelé vlastnosti, či už je vonku veľmi chladno alebo je aj o niečo teplejšie. Svoju úlohu si termo oblečenie plní predovšetkým v oblasti odvádzania potu, kedy sa pot nedrží na tele a aj celková vlhkosť sa odvádza smerom od tela. Termooblečenie tiež zabraňuje aj tomu, aby ste nachladli, keďže Vás drží v suchu chraňuje aj pred samotným chladom.


 

 


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  13/25 >>


Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap


Copyright © 2016 - www.lyzovacka.eu - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap - Tvorba eshopov odSúbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam