logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop
Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
E-SHOP
<<  23/25 >>

Lyžiarske potreby

5.9.2014 09:14 | lyzovacka.eu

Lyžiarske potreby sú nevyhnutné a v zásade aj potrebné na to, aby ste mohli lyžovať. Čo však znamenajú tieto potreby? Potrebami rozumieme všetky komponenty, ktoré sú viac či menej nevyhnutné na lyžovanie a bez ktorých by ste sa často nemohli spustiť ani dolu svahom. O čom konkrétne je reč sa dozviete v tomto článku nižšie.

Základom sú lyže a lyžiarky

Lyže a lyžiarky sú základom lyžiarskeho vybavenia. Ak ich nemáte, na svah prakticky nemôžete. Na to však myslia azda všetci pri kupovaní lyžiarskych potrieb. Dôležitý je však ich výber, pretože ten dokáže ovplyvniť kvalitu Vášho lyžovania. Pri výbere by ste mali zohľadniť predovšetkým Vaše doterajšie skúsenosti, ktoré ste už mohli nadobudnúť a taktiež aj Vaše fyzické proporcie, ktoré máte. Začnime skúsenosťami. Môžete sa zaradiť v zásade to troch rôznych kategórií, a tou je začiatočník, pokročilý a skúsený lyžiar. To, do ktorej patríte, môže napovedať počet lyžovačiek, na ktorých ste boli, ale taktiež aj Vaše dojmy a pocity, ktoré by ste za žiadnych okolností nemali preceňovať.

Ak ste totiž skúsenejší lyžiar, určite budete požadovať aj určité konkrétne jazdné vlastnosti od Vašich lyží či od lyžiarok. Nepôjde Vám len o komfort, ale taktiež aj o to, čo všetko si budete môcť s lyžami a samozrejme aj s lyžiarkami dovoliť. Druhým dôležitým atribútom sú fyzické dispozície, ktoré máte, a to predovšetkým Vaša výška pri výbere veľkosti lyží. Nedá sa však všeobecne vymedziť, aké dlhé lyže potrebujete k Vašej výške postavy, pretože každý typ lyžovania si vyžaduje veľkostne o čosi viac odlišné lyže. Môžeme však aspoň povedať, že ak si vyberiete pri štandardných typoch lyžovania lyže o niečo kratšie, ako je výška Vašej postavy alebo maximálne tak dlhé, ako je Vaša výška, potom by ste nič nemali „pokaziť“. U lyžiarok rozhoduje predovšetkým flex index. Čím je vyšší, tým je vhodnejší pre skúsenejšieho lyžiara.

Všetky naše lyže a lyžiarku sú absolútne nové, kvalitné a určené pre pravidelnú záťaž na svahu. Bez väčších obáv sa o ne môžete kedykoľvek oprieť.

Oblečenie na lyžovanie

Na svahu musíte mať nielen dobré lyžiarske komponenty, ale taktiež musíte byť aj dobre oblečení. Oblečenie v našej ponuke Vám poskytuje absolútny komfort, ktorý oceníte. Je adekvátne teplé, avšak nepotíte sa v ňom. Vďaka týmto vlastnostiam nemáte dôvod odísť preč zo svahu a lyžovanie si naplno vychutnávať. Termooblečenie dokonale odvádza vlhkosť z tela, zatiaľ čo fleecové oblečenie zabraňuje tomu, aby prenikal chladný vzduch až k telu a Vy ste tak mohli prechladnúť. Všetko vrchné oblečenie v našej ponuke je nepremokavé. Znamená to teda, že vlhkosť naň nepôsobí tak negatívne, ako na iné typy oblečenia, ktoré vodu prepúšťajú k telu.

Nevyhnutnými sú aj doplnky na lyžovanie, ktoré tvoria predovšetkým prilby, palice či okuliare. Všetky ich nájdete aj u nás.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  23/25 >>


Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap


Copyright © 2016 - www.lyzovacka.eu - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap - Tvorba eshopov odSúbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam