logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop
Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
E-SHOP
<<  7/25 >>

Lyžiarske prilby

15.7.2014 11:12 | lyzovacka.eu

Určite ste aj Vy uvažovali nad tým, ako zvýšiť bezpečnosť seba a aj svojej rodiny pri lyžovaní. Ak ste doteraz nepoužívali lyžiarsku prilbu, rozhodne si prečítajte tento článok, ktorý Vám napovie o jej pozitívach a kvalitách, pre ktoré sa ju oplatí mať na hlave počas tohto športu.

Lyžiarska prilba patrí už dnes medzi najzákladnejšie bezpečnostné prvky, ktoré môžete mať na sebe počas lyžovania. Dokážete si tak zachrániť Vašu hlavu od prípadného úrazu a celkovo nadobudnete pocit bezpečia. A ten je často na nezaplatenie. Prilieb je na trhu niekoľko druhov a typov, pričom často stojíte pred otázkou: „Ktorá je vhodná pre mňa?“ Odpoveď na túto otázku by ste sa mali dozvedieť aj v nasledujúcich riadkoch a aj podľa toho si prilbu vyberať.

Prilba by mala byť v zásade veľmi odolná, aby sa predišlo nejakému zraneniu Vašej hlavy. Materiály, z ktorých sa vyrába sú vždy považované za najtvrdšie a relatívne najľahšie. Nemôžete však čakať, že by bola prilba naozaj ľahká až tak, že by ste ju skoro ani necítili. Musí mať svoju hmotnosť na to, aby dokonale plnila svoju funkciu. Po čase však od momentu, kedy si ju dáte na hlavu, už nebudete cítiť takmer nič. Jednoducho si na to zvyknete a prilba na Vašej hlave Vám nepríde ako niečo, čo by malo byť zvláštne.

Nemusíte sa obávať ani potu, ktorý reálne pod prilbou hrozí. Všetky prilby majú totiž vyvinutý svoj ventilačný systém, ktorý umožňuje dobre vetrať hlavu a tak nebude príliš spotená a Vy sa budete môcť naplno koncentrovať len na lyžovanie. Už na prilbe si môžete všimnúť otvory, ktoré majú svoju funkciu a ktoré umožňujú práve takúto ventiláciu či výmenu vzduchu. Tieto otvory majú rôzny tvar a rôznu veľkosť, pričom všetko to záleží predovšetkým na spôsobe, akým sa vzduch dostáva preč z prilby. Tento systém je vyvíjaný odborníkmi a často je tak dokonalý, že Vaše vlasy a hlava zostanú bez náznaku vlhkosti.

Čo sa týka výzoru prilby, ten je pomerne jednotný až na niektoré drobné objekty. Samozrejme, prilba je plne prispôsobená potrebám lyžiara a tak tu nájdeme aj úchyty pre lyžiarske okuliare alebo priestor, kde sa nachádzajú Vaše uši, ktorý môžete zakryť a tak zabrániť tomu, aby ste dostali prievan.

Prilbu by mali nosiť aj Vaše deti, ktoré sa učia takmer všetky veci od Vás. Ak vidia, že Vy ju nemáte, rozhodne si ju nedajú ani ony a môžete im to povedať veľa krát. Ak Vás poslúchnu, časom im to začne vadiť a skôr či neskôr ju už nosiť nebudú. To však vôbec nie je vhodné z pohľadu ich bezpečnosti. Stávajú sa mnohé úrazy na svahoch, pričom niekedy skutočne stačí mať prilbu na hlave a úraz by nebol taký vážny. Treba však predchádzať podobným zraneniam. Prezrite si aj Vy našu ponuku, kde sa nachádzajú aj prilby pre každého, kto má záujem o zvýšenie bezpečnosti - prilby pre deti aj dospelých, prilby s audio systémom, luxusné lyžiarske prilby s kryštálikmi Swarowski, prilby so štítom.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  7/25 >>


Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap


Copyright © 2016 - www.lyzovacka.eu - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap - Tvorba eshopov odSúbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam