logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby
JARNÉ LYŽOBRANIE ZĽAVY 30% - 90% AKCIA TRVÁ UŽ IBA
<<  7/37 >>

Thermo prádlo

Funkčná bielizeň má svoje miesto v šatníku každého športovca či aktívneho človeka, ktorý sa nechce zriecť pohybu na čerstvom vzduchu ani počas chladnejších mesiacov roka. termoprádlo je obľúbené najmä kvôli svojej schopnosti dokonale odvádzať od tela pot, čím telo udržuje suché, neustále v teple a zároveň ho chráni pred chladným počasím.

termoprádlo

Materiál

Termoregulačné a termoizolačné vlastnosti funkčnej bielizne závisia vo veľkej miere od materiálov, z ktorých je vyrobená. Ako najlepšie materiály na výrobu termo prádla sa osvedčili polyamid a polyester. Práve syntetické vlákna dokážu aj pri väčšej fyzickej záťaži zabezpečiť odvod prebytočnej vlhkosti a potu do ďalších vrstiev oblečenia, rýchlo schnú a vedia udržať teplo vyprodukované vlastným telom. Bavlna vhodná nie je, pretože pot síce vsaje, ale nikam neodvádza. Syntetických materiálov sa však v termoprádle rozhodne báť nemusíte. Na dotyk sú veľmi príjemné, nedráždia pokožku a nezvyknú mať s nimi problém ani alergici. Termoprádlo má byť dostatočne tesné, pretože len tak zvláda dobre plniť svoju úlohu. A aká by mala byť jeho hrúbka? Univerzálna odpoveď neexistuje. Záleží na tom, či je vonku mierna alebo poriadna zima a ako veľmi sa chcete pred chladom chrániť. Mnohí sa však zhodnú na tom, že do akéhokoľvek počasia stačí aj to najtenšie, ktoré navyše vôbec nebráni v pohybe.

Typy

Thermoprádlo je pomenovanie pre kvalitnú spodnú bielizeň, ktorej základom je thermo tričko a thermo nohavice. Jej súčasťou však môžu byť aj ponožky a pokojne aj iné kúsky oblečenia, pokiaľ plnia vyššie uvedené termoregulačné a termoizolačné funkcie a nosia sa priamo na tele. Tričká môžu byť s krátkym alebo dlhým rukávom, prípadne bez rukávov. To však nie je podstatné. Dôležité je, aby kryli hlavnú časť tela, teda trup.

Veľkosť a farba

Termo prádloPri kúpe dbajte na to, aby Vám thermo prádlo nebolo voľné, ale zas ani priúzke, nech neobmedzuje v pohybe. Vaše telo by malo byť obopnuté tak akurát. V opačnom prípade sa výborné vlastnosti termooblečenia nemôžu prejaviť naplno a kupovali ste si ho viac menej zbytočne. Vyrába sa v štandardných veľkostiach a skôr v neutrálnych farbách. Pri termo oblečení totiž nie je prvoradý vzhľad, ale predovšetkým jeho unikátne funkčné vlastnosti. Okrem toho sa šedá, biela, čierna alebo červená farba dá ľahko kombinovať s ostatnými vrstvami odevu.

Ako sme už načrtli, termoprádlo by malo byť základom pri chladnejšom počasí a športových aktivitách vonku u každého človeka. Predstavuje len jednu z viacerých vrstiev oblečenia. Takže si podľa potreby naň určite dajte ešte mikinu, prípadne aj bundu. Termo oblečenie je dnes dostupné každému, preto by nemalo byť len voľbou, ale samozrejmosťou. Zbaví Vás nepríjemného pocitu pri športe a nebudete pociťovať chlad, pretože pot sa vyparí a Vy sa plne môžete sústrediť na svoju činnosť. Hneď ako si zvyknete na tesnosť termo prádla, svojimi funkčnými vlastnosťami si Vás získa a nedáte naň dopustiť. Vlastne si šport bez neho nebudete vedieť už vôbec predstaviť.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  7/37 >>

Poradňa
Dostupnosť
Vynulovať filter
X


© Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam