logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby
AKCIA LETO NA JEDNOTKU.BICYKLE A E-BIKE MÁME SKLADOM A TERAZ AJ SO ZĽAVAMI 11-37%! VIAC INFO V SEKCII CYKLISTIKA.UŽ LEN
<<  16/40 >>

Typy lyží

Plánujete si zaobstarať nové lyže? Pred kúpou sa zamyslite nad tým, aký typ lyžovania chcete realizovať najčastejšie. Z odpovede Vám zároveň vyplynie aj kategória lyží, v ktorej máte hľadať tie svoje. Skúsený lyžiar vie, či ho viac baví klasické alebo freestyle lyžovanie, prípadne beh na lyžiach. Vybrať si adekvátne lyže preňho nie je problém. Začiatočníkom odporúčame, aby sa najskôr s jednotlivými kategóriami lyží, keďže každá kategória je vhodná pre iný typ lyžovania, podrobnejšie oboznámili.

Typy lyží

Zjazdové lyže

LyžiarkaKeď sa niekto všeobecne zmieni o lyžiach, väčšine ľuďom sa v predstavách vynoria obrázky tých zjazdových. Sú totiž najbežnejšie a neexistuje lyžiar, ktorý by ich aspoň raz nemal na nohách. Zjazdové lyže sú pre začiatočníka ideálne! Ale často sú prednostnou voľbou aj pre pokročilých lyžiarov. Za predpokladu, že človek už vie lyžovať, nič mu nebráni v tom, aby sa preorientoval na náročnejší typ lyžovania, ktorý si však vyžaduje aj iný typ lyží a zväčša i terénu. Upravený svah bez komplikácií zdoláte so zjazdárskymi lyžami, aj keby lyžiarske podmienky neboli na ňom zrovna najlepšie. Prípadné nerovnosti inak udržiavaného terénu musia tieto lyže náležite tlmiť a celkovo byť odolné voči permanentnej záťaži, preto sa na materiál, z ktorých sú vyrobené, kladú vysoké nároky. Čo sa týka tvaru, zjazdové lyže zvyknú byť vpredu širšie a vzadu užšie, čím sa tiež zabezpečia ich lepšie jazdné vlastnosti.

Slalomové lyže

Špecificky upravené lyže na slalom, teda na pohyb po kľukatej trati, umožňujú optimálne zvládať zákruty pri vyhýbaní sa prekážkam na svahu. Úspech závisí nielen od lyží samotných, ale aj od toho, do akej mieri sa s nimi naučíte zaobchádzať a budete poznať ich výhody a nevýhody. Na lyže a ich dokonalé jazdné vlastnosti sa musíte vedieť za každých okolností plne spoľahnúť a v prípade potreby sa o ne doslova oprieť. Iba tak zdoláte slalom pomerne bezpečne v čo najkratšom čase.

Bežky

Ako už z názvu vyplýva, ide o lyže určené na beh, alebo ináč povedané na bežkovanie. Klasické bežky do stopy poznáte asi všetci. Možno aj tie, ktoré sú upravené na pohyb vo voľnej prírode. Ale vedeli ste, že existujú aj skate bežky prispôsobené pri bežeckom lyžovaní na korčuliarsku techniku? Tak či onak, na akýkoľvek iný typ lyžovania ako je bežkovanie, sú tieto lyže dosť nevhodné.

Trikové lyže

Áno, áno... Ide o všetky tie freestylové lyže, ktoré majú za úlohu Vás upútať hýrivými farbami, tvarom, ale najmä vlastnosťami, umožňujúcimi vykonávať triky, respektíve akrobatické kúsky od výmyslu sveta. Jednotlivé lyže sa od seba viac či menej odlišujú v závislosti od toho, na ktorý trik sú vhodnejšie. Všetky však majú perfektný grip, ideálne vykrojenie a veľkosť, takže si s nimi môžete dovoliť všetko to, čo pri iných typoch lyží nejde. Samozrejme, k vykonávaniu trikov potrebujete aj ostatné vhodné komponenty, akými sú napríklad adekvátne lyžiarky, prilby a podobne.  V neposlednom rade je dôležitý aj svah, ktorý by mal mať rôzne vyvýšeniny. Osobitnou kapitolou v tejto kategórii sú freeride lyže, určené pre jazdu vo voľnom, teda neupravenom teréne a v prašane.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  16/40 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam