logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop
Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
E-SHOP
<<  17/25 >>

Typy lyží

25.8.2014 19:05 | lyzovacka.eu

Predtým, ako si pôjdete vybrať Vaše nové lyže, by ste si mali zvážiť, ktorá kategória lyží je vhodná pre Vás. Prečo? Rozhodne je to kvôli tomu, že poznáme hneď viacero kategórií lyží a každá z nich je vhodná na iný typ lyžovania. Začiatočník má často problém pri výbere lyží, keďže sám ešte nedokáže povedať, ktorému typu lyžovania by sa chcel venovať. Pokročilý lyžiar už má v tomto takpovediac jasno a vie si presne určiť, ktoré lyžovanie je preňho prvoradé.

 

Zjazdové lyže

Azda každý na ne ihneď pomyslí, ako sa spomenú akékoľvek lyže. Zjazdové lyže sú považované za najrozšírenejšie a každý lyžiar na nich určite aspoň raz stál. Majú rôzne výhody, ale ako to už býva, aj nevýhody. Medzi tie základné výhody patrí rozhodne fakt, že s nimi môžete lyžovať prakticky všade, kde je upravený svah. Samozrejme, niekedy budú podmienky viac inokedy menej vyhovujúce práve pre zjazdové lyže. Sú vhodné pre všetkých, ktorí na lyžiach začínajú. Nikdy nie je dopredu napísané, že na nich musíte zotrvať aj po tom, čo sa naučíte lyžovať. V takom momente môžete presedlať na iný typ lyží a na iný typ lyžovania. Zjazdové lyže musia byť vyrobené len z veľmi kvalitných materiálov, ktoré sú vhodné do neustálej záťaže. Keďže sa na svahu často nachádza množstvo nerovností je nutné, aby ich lyže dostatočne tlmili. Väčšinou majú zjazdové lyže aj nie príliš rovný tvar, teda v prednej časti zvyknú byť širšie a v zadnej časti zasa užšie. Je to spôsobené tým, aby sa dosiahli lepšie jazdné vlastnosti.

 

Slalomové lyže

Slalom alebo inak povedané vyhýbanie sa rôznym prekážkam na svahu si vyžaduje aj svoje špecifické lyže, ktorými by sa dalo jazdiť práve popri prekážkach. Musíte s nimi dokonale manipulovať a musíte poznať všetky ich silné a slabé stránky. Iba tak môžete nad prekážkami vyhrať a iba tak môžete zdolať slalom. Tieto lyže nemôžu lyžiara nikdy zradiť a vždy im musí plne dôverovať. Znamená to teda, že lyže musia mať perfektné jazdné vlastnosti, aby sa o ne lyžiar mohol kedykoľvek oprieť a slalom tak zdolať v čo najkratšom čase relatívne bezpečne.

 

 

 

 

 

Bežky

Klasické bežky pozná každý z nás. Sú to lyže určené na bežkovanie, to znamená, že nie sú vhodné na klasické lyžovanie, ako také.

 

 

 

Trikové lyže

Ako už z názvu týchto lyží vyplýva, sú určené prevažne pre vykonávanie trikov na svahu. Samotné triky predstavujú akúsi akrobaciu, ktorá je na svahu možná a ktorá sa dá vykonávať len ak máte k tomu potrebné komponenty a taktiež aj svah určený na to. Bez vyvýšenín na ňom nebudete môcť triky vykonávať a bez kvalitných lyží, ktoré budú mať perfektný grip a ideálne vykrojenie či veľkosť si zasa nebudete môcť dovoliť všetko to, čo by ste si mohli za normálnych okolností.

 

 

 

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  17/25 >>


Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap


Copyright © 2016 - www.lyzovacka.eu - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap - Tvorba eshopov odSúbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam