logo
Nákupný košík

0903 691 202
denne od 10:00 do 15:00
Naše služby
LETNÉ ZĽAVY 20% - 80% PLATÍ UŽ IBA
<<  16/37 >>

Veľkosť lyžiarok

28.7.2014 12:21 | lyzovacka.eu

Lyžiarske topánky sú veľmi dôležitým komponentom pri lyžovaní. Ich správny výber dokáže celkom určite ovplyvniť kvalitu lyžovania, pozitívne aj negatívne. Je to rozhodne dôležitý element, pričom pred ich kúpou by ste mali vedieť zopár faktov či údajov.

Pri ich výbere by ste mali riadiť aj mnohými zásadami, ktoré sú všeobecne platné pre všetkých. Pri lyžiarkach je dôležitá najmä ich veľkosť. Azda nič iné nie je dôležitejšie, ako práve táto vlastnosť. Veľkosť však neplatí rovnaká, akú máte povedzme na topánkach. Mohli by sme povedať, že väčšinou sa lyžiarky kvôli hrubej tvarovateľnej vnútornej papučke kupujú pocitovo presnejšie, ako je veľkosť bežnej obuvi. Spôsob číslovania veľkosti lyžiarok sa líši od klasického v obchode s topánkami. Používa sa číslovanie MONDOPOINT a teda číslovanie podľa dĺžky chodidla v centimetroch. Všeobecne platí že by ste mali vyskúšať čo najviac modelov vo svojom presnom čísle, kým sa uchýlite k väčšej veľkoti skeletu. Pri lyžiarkach existuje aj parameter šírky a tvaru skeletu, ktorý často rozhoduje o tom či Vám lyžiarka dokonale padne.

Najväčší problém zvykne bývať s odmeraním si veľkosti nohy. Ako sme už vyššie uviedli, veľkosť Vašej aktuálnej topánky nemusí byť smerodajná, a tak je vždy vhodnejšie, ak by ste si veľkosť sami zmerali. Návod je úplne jednoduchý a prostý, pričom nepotrebujete asistenciu žiadnych ostatných ľudí okolo seba. Nohu si môžete zmerať tak, že si priložíte papier minimálne vo veľkosti A4 k stene tak, že kratšia strana papiera bude opretá o celú svoju dĺžku o stenu. Nohu si dajte na papier tak, aby sa Vám koniec päty dotýkala so stenou. Musíte ju mať stále položenú na papieri. Teraz stačí, ak by ste si zaznačili na papieri ceruzkou či perom miesto, ktoré je najvzdialenejšie od steny. Vždy to býva práve koniec palca. Tu si urobte záznam na papier a môžete si dať nohu z papiera preč. Teraz stačí, aby ste namerali začiatok papiera až po tento bod, ktorý ste si sami zaznačili na papieri. Obyčajne je to u dospelých ľudí viac ako 20 cm. Ak to máte, zapamätajte si tento údaj. Rozhodne Vám to pomôže pri rozhodovaní sa o veľkosti lyžiarok, pričom vždy si vyberte lyžiarku čo najpresnejšie k nameranej hodnote dĺžky vášho chodidla v cm.

Druhým systémom je pre nás známejší anglický systém, ktorý je označený ako UK. Meria sa v palcoch, kde jeden palec má hodnotu presne 24,4 mm. EU systém je z Francúzska a interval medzi veľkosťami je 6,66 mm. Pri výbere veľkosti lyžiarky sa však používa minimálne.

Veríme, že si aj Vy vyberiete vhodné lyžiarky pre Vás, aj čo sa týka veľkosti.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  16/37 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam