logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby
AKCIA LETO NA JEDNOTKU.BICYKLE A E-BIKE MÁME SKLADOM A TERAZ AJ SO ZĽAVAMI 11-37%! VIAC INFO V SEKCII CYKLISTIKA.UŽ LEN
<<  17/40 >>

Vhodné lyžiarske oblečenie

20.8.2015 11:30 | lyzovacka.eu

Základom dobrej lyžovačky je dobré oblečenie. Často sa stáva že ľudia podľahnú rôznym akciám a zľavám a kúpia si väčšinou nevhodnú výstroj prípadne takú, ktorá nespĺňa požiadavky konkrétneho zákazníka.

Termoprádlo

Za základ lyžiarskeho oblečenia určite patrí termoprádlo, ktoré sa rozdeľuje podľa zloženia na:

  • syntetické - je ideálne na beh, bicyklovanie a vlnené skôr na lyžovanie, horolezectvo, skialpinizmus, expedície.
  • vlnené - z našich vlastných skúseností je lepšie ako syntetické.

Lyžiarska bunda a lyžiarske nohavice

Ďalšou súčasťou lyžiarskeho výstroja je bunda a nohavice, pri tejto vrstve oblečenia je základom to, v akých poveternostných podmienkach sa budeme lyžovať. Základom pri výbere bundy a lyžiarskych nohavíc je hodnota vodopriepustnosti za 24 hodín ľudovo vodný stĺpec a veternej odolnosti, ktoré nám zhruba napovedia viac o parametroch lyžiarskeho oblečenia. Minimálne hodnoty týchto parametrov by mali byť medzi 8000-10000 mm, pri náročnejších podmienkach 15000-20000 mm a viac.

Ak si kupujete akúkoľvek značku, dôležité je kto vyrobil materiál. Medzi etablovaných výrobcov patria francúzsky DUPONT, švajčiarsky SCHOELLER so značkou GORE-TEX alebo japonský výrobca TORAY s technológiou DERMIZAX. Každá technológia má za úlohu udržať teplo, sucho a zároveň zabrániť nadmernému poteniu. Takéto oblečenie je síce finančne náročné ale oplatí sa ho kúpiť lebo dlho vydrží, neprechladnete a nestrávite vytúženú a drahú lyžovačku v hotelovej izbe a je to investícia na viac rokov. Takéto bundy vás potom príjemne potešia rôznymi drobnosťami ako kozmetické zrkadielko integrované v bunde, rukavice integrované v bunde, kukla, alebo handrička na čistenie okuliarov a rôzne iné príjemné drobnosti. Medzi takú najpodstatnejšiu patrí vyhľadávací systém RECCO, ktorý v prípade zavalenia lavínou vyšle signál a je vyššia šanca že vás nájdu, musíme však podotknúť že na území Slovenska tento systém ešte nefunguje.

Aké ďalšie doplnky na lyžovanie?

Ďalšou súčasťou oblečenia sú ponožky, ktoré by mali byť špeciálne lyžiarske a vôbec nemusia byť hrubé, práveže kvalitné lyžiarske ponožky sú dnes vďaka novým špičkovým technológiám tenké ale teplé. Veľkosť by nemala byť oveľa väčšia nakoľko sa potom krčia v lyžiarkach a lyžovania sa stáva nepohodlným.

Takisto rukavice presne na ruku, odborný predajca vám ruku odmeria a zistí číslo aby vám pekne sedela. Rukavice môžu byť kožené ale aj syntetické textilné, kde hrá rolu hlavne to že kožené sa len tak neroztrhnú o hranu lyže pri nosení.

Lyžiarske čiapky sú tiež veľmi podstatnou súčasťou oblečenia, lebo keď sa spotíme a dáme si dole prilbu tak ľahko môžeme prechladnúť. Ak chcete získať odborné informácie a špičkové poradenstvo, vždy sa oplatí radšej navštíviť špecializované odborné predajne odkiaľ odídete spokojní, a budete sa radi znova vracať.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  17/40 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam