logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop
Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
E-SHOP
 1/25 >>

Vhodné lyžiarske oblečenie

20.8.2015 11:30 | lyzovacka.eu

Základom dobrej lyžovačky je dobré oblečenie. Často sa stáva že ľudia podľahnú rôznym akciám a zľavám a kúpia si väčšinou nevhodnú výstroj prípadne takú, ktorá nespĺňa požiadavky konkrétneho zákazníka.

Termoprádlo

Za základ lyžiarskeho oblečenia určite patrí termoprádlo, ktoré sa rozdeľuje podľa zloženia na:

  • syntetické - je ideálne na beh, bicyklovanie a vlnené skôr na lyžovanie, horolezectvo, skialpinizmus, expedície.
  • vlnené - z našich vlastných skúseností je lepšie ako syntetické.

Lyžiarska bunda a lyžiarske nohavice

Ďalšou súčasťou lyžiarskeho výstroja je bunda a nohavice, pri tejto vrstve oblečenia je základom to, v akých poveternostných podmienkach sa budeme lyžovať. Základom pri výbere bundy a lyžiarskych nohavíc je hodnota vodopriepustnosti za 24 hodín ľudovo vodný stĺpec a veternej odolnosti, ktoré nám zhruba napovedia viac o parametroch lyžiarskeho oblečenia. Minimálne hodnoty týchto parametrov by mali byť medzi 8000-10000 mm, pri náročnejších podmienkach 15000-20000 mm a viac.

Ak si kupujete akúkoľvek značku, dôležité je kto vyrobil materiál. Medzi etablovaných výrobcov patria francúzsky DUPONT, švajčiarsky SCHOELLER so značkou GORE-TEX alebo japonský výrobca TORAY s technológiou DERMIZAX. Každá technológia má za úlohu udržať teplo, sucho a zároveň zabrániť nadmernému poteniu. Takéto oblečenie je síce finančne náročné ale oplatí sa ho kúpiť lebo dlho vydrží, neprechladnete a nestrávite vytúženú a drahú lyžovačku v hotelovej izbe a je to investícia na viac rokov. Takéto bundy vás potom príjemne potešia rôznymi drobnosťami ako kozmetické zrkadielko integrované v bunde, rukavice integrované v bunde, kukla, alebo handrička na čistenie okuliarov a rôzne iné príjemné drobnosti. Medzi takú najpodstatnejšiu patrí vyhľadávací systém RECCO, ktorý v prípade zavalenia lavínou vyšle signál a je vyššia šanca že vás nájdu, musíme však podotknúť že na území Slovenska tento systém ešte nefunguje.

Aké ďalšie doplnky na lyžovanie?

Ďalšou súčasťou oblečenia sú ponožky, ktoré by mali byť špeciálne lyžiarske a vôbec nemusia byť hrubé, práveže kvalitné lyžiarske ponožky sú dnes vďaka novým špičkovým technológiám tenké ale teplé. Veľkosť by nemala byť oveľa väčšia nakoľko sa potom krčia v lyžiarkach a lyžovania sa stáva nepohodlným.

Takisto rukavice presne na ruku, odborný predajca vám ruku odmeria a zistí číslo aby vám pekne sedela. Rukavice môžu byť kožené ale aj syntetické textilné, kde hrá rolu hlavne to že kožené sa len tak neroztrhnú o hranu lyže pri nosení.

Lyžiarske čiapky sú tiež veľmi podstatnou súčasťou oblečenia, lebo keď sa spotíme a dáme si dole prilbu tak ľahko môžeme prechladnúť. Ak chcete získať odborné informácie a špičkové poradenstvo, vždy sa oplatí radšej navštíviť špecializované odborné predajne odkiaľ odídete spokojní, a budete sa radi znova vracať.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 1/25 >>


Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap


Copyright © 2016 - www.lyzovacka.eu - Obchodné podmienky - Platforma RSO - Partneri - Newsletter - Poistenie - VIP - Sitemap - Tvorba eshopov odSúbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam