logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby
AKCIA LETO NA JEDNOTKU.BICYKLE A E-BIKE MÁME SKLADOM A TERAZ AJ SO ZĽAVAMI 11-37%! VIAC INFO V SEKCII CYKLISTIKA.UŽ LEN
<<  15/40 >>

Zvažujete kúpu jazdených lyží?

Nasledujúce rady využijete bez ohľadu na to, či ste lyžiar začiatočník, pokročilý alebo suverén.

Kúpiť použité lyže nemusí byť vôbec zlý nápad! Najmä ak sa na svahu zdržujete raz za uhorský rok, alebo máte na obstaranie lyží limitovaný rozpočet. V porovnaní s novými lyžiarskymi potrebami je kladom lyží z druhej ruky ich nižšia cena. Či dobre nakúpite, záleží však aj od iných faktorov, pretože pod dobrou kúpou si okrem zníženej ceny predstavujeme kvalitné lyže s minimálnymi respektíve nepodstatnými známkami opotrebenia. Pri inzerátoch na internete však zbystrite pozornosť! Určite si rezervujte dostatok času na to, aby ste sa dôkladne oboznámili s ponúkanými produktami vrátane ich vlastností, kvality, opotrebenia, ceny a podobne. No stále rátajte s rizikom, že uvedené informácie nemusia byť pravdivé alebo úplné. Tovar si pred kúpou zväčša nemôžete chytiť ani obzrieť. A na fotkách nevidieť eventuálne skryté nedostatky produktu, akými sú v prípade lyží príliš tenké hrany, rozsiahle poškodenie sklznice či viazania, alebo deformácia tvaru lyže používaním, takzvané pretlačenie. Preto, keď sa už rozhodnete pre tento spôsob nákupu, využite služby bazáru, ktorý je zvlášť zameraný na lyžiarske potreby. K dispozícii Vám bude kvalifikovaný personál a v lepšom prípade si môžete lyže pred kúpou aj vyskúšať.

Lyže

Jazdené lyže verzus nové lacné lyže

Jazdené lyžePrechádzate sa po supermarkete, hoc aj v niektorom s potravinami, keď Vám zrazu padne zrak na výraznú cenovku pekne vystavených lyží. Je na nej lákavá suma, za akú sa dajú kúpiť jedine lyže, ktoré už majú čo-to za sebou. Ak Vám však môžeme poradiť, vzdajte sa myšlienky na ich kúpu radšej hneď. Pretože nie sú vhodné ani pre úplného začiatočníka! Kvalita týchto a hociktorých iných no name lyží je väčšinou mizerná. V tomto prípade je ich jadro tvorené polyuretánovou penou, čo znamená, že majú zlé jazdné vlastnosti a krátku životnosť. Pri vyššej hmotnosti jazdca dochádza už po pár dňoch lyžovačky k prešliapnutiu, čo jazdné vlastnosti totálne odrovná – a teda zo zlých sa stávajú tragické. Za tú istú cenu sa Vám viac oplatí kúpiť zachovalé značkové lyže z bazára.

Aj siete športových predajní často používajú na svojich zákazníkov obchodné triky napríklad v podobe vysokej zľavy z pôvodnej ceny – čiže nízke ceny sú prezentované ako zľava. Produkty so zníženou cenou vrátane lyží sú však priamo na objednávku reťazca vyrobené tak, aby sa vzhľadovo takmer rovnali aktuálnym hitom sezóny, pričom konštrukcia je nejakým spôsobom kvalitatívne ochudobnená. Zľava na originálom podobné, ale akostne nižšie modely lyží (tzv. SMU) je teda len naoko, pretože boli zámerne vyrobené na to, aby sa hneď vyložili zlacnené. Ešte uvedieme, že tieto produkty sa v katalógoch výrobcu nenachádzajú.

Výhodnou kúpou teda nemusia byť ani lacné nové lyže, pokiaľ je nízka cena na úkor kvality.

Detské lyže

Kúpa jazdených lyží pre deti je optimálnym a bežným rozhodnutím väčšiny rodičov. Po jednej až dvoch sezónach je deťom výstroj malý, a preto je časté zháňanie väčších čísel lyžiarok či dlhších lyží nevyhnutnosť. Náš bazár Vám však môže pomôcť s kúpou i výkupom výstroja na jednom mieste. Výkup výstroja, ak bol zakúpený u nás, ponúkame za zvýhodnených cenových podmienok 50 % z predajnej ceny po jednej sezóne a 40 % po dvoch sezónach. Pri všetkých ďalších sezónach je výkupná cena výstroja individuálna v závislosti od jeho stavu.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  15/40 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam