Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii
<<  3/3 

Korčuľujú Vaše deti bezpečne?

Korčuľovanie je mimoriadne obľúbenou spoločnou aktivitou mnohých rodín. Tiež ste spoločnému korčuľovaniu na kolieskových korčuliach prepadli? Myslite teda na bezpečnosť svojich detí!

Aké majú byť detské kolieskové korčule

Detské kolieskové korčule sú špecifické najmä tým, že je možnosť nastavovať ich veľkosť podľa potreby. Nemusíte sa teda obávať, že Vášmu malému korčuliarovi budete musieť kupovať nové korčule každý rok. Aké však majú byť detské kolieskové korčule, aby chránili nohu dieťaťa? V prvom rade by mali byť pevné. Noha dieťaťa by sa teda v korčuliach nemala voľne pohybovať a korčule by mali na nohu dokonale sadnúť. Detské korčule sa preto vyrábajú z pevnejších materiálov. Noha sa v členku nepohybuje, čo prispieva k stabilite korčuliara a bráni úrazom.

Detské kolieskové korčule sú tiež charakteristické menšími a zároveň mäkkými kolieskami. Mäkké kolieska sú bezpečnejšie pri nájazde na nerovnosť povrchu, napríklad na kamienok. Vďaka menším kolieskam sú zas detské korčule pomalšie.

Nezabúdajte na chrániče

Každý zodpovedný rodič by mal svoje dieťa pred jazdou na korčuliach vybaviť chráničmi. Chýbať nesmú chrániče lakťov, kolien, dlaní a zápästí. Nevyhnutnosťou je prilba! Tá musí byť na hlave dieťaťa pevne upnutá. A napokon dobrá rada. Nikdy nenechávajte svoje dieťa jazdiť na bežných komunikáciách! Vždy voľte trasy určené na korčuľovanie.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii
<<  3/3 

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam